EAP Winter Meeting 2017. Результати зимової зустрічі

1-2 грудня 2017 року в столиці Євросоюзу м. Брюссель відбулася зимова зустріч делегатів та експертів Європейської академії педіатрії (ЕАР). УАП є офіційним представником та асоційованим членом ЕАР від нашої країни від початку 2016 року .

Щорічно на початку зими експерти ЕАР збираються в Брюсселі, щоб підсумувати результати роботи організації за рік, що минає, розробити плани на майбутнє, розглянути та затвердити певні документи, над якими протягом року працювали експертні групи, вирішити організаційні питання тощо.

Цього року Україну на даному заході представляла професор М. Маменко, яка є головою наукового комітету Української академії педіатрії та постійним представником УАП в ЕАР. Під час зустрічі були досягнуті домовленості про участь українських педіатрів у спільних популяційних дослідженнях, обговорювалися можливості психологічної реабілітації дітей із зони бойових дій на cході України в країнах Євросоюзу, узгоджувалися перспективи розвитку УАП.

2 грудня відбулася Генеральна асамблея ЕАР, на якій були обрані Президент ЕАР (їм вже вдруге став представник Норвегії Том Стіріс) та віце-президент (вперше жінка – Ана Невес, Португалія).

На зустрічі також була презентована нещодавно створена молодіжна організація «Young EAP», метою якої є об’єднання резидентів та молодих лікарів-педіатрів навколо ідей ЕАР, пропаганда серед молоді ґрунтовних підходів до здорового способу життя, залучення молодих фахівців до наукових досліджень. Україну в цій організації представляє секрета та лідер молодіжного крила УАП Іванна Романкевич. Молоді члени ЕАР працювали на одному рівні з досвідченими експертами, мали можливість висловлювати свою думку з будь-яких питань, що обговорювалися на зустрічі. На окремих засіданнях «Young EAP» обговорювали власне бачення роботи молодої асоціації дитячих лікарів.

Встановлення партнерських відносини з найавторитетнішим в Європі педіатричним об’єднанням дозволяє зробити ще один крок у напрямку інтеграції вітчизняної педіатрії в європейський та світовий медичний простір.