Школа дитячої гастроентерології та нутріціології

    Школа – це черговий освітній захід громадської організації «Українська Академія Педіатрії», який відбувся 22-23 червня 2018 року в місті Одеса.

    Цього разу в Одесі школа об’єднала фахівців в галузі дитячої гастроентерології, харчування, неонатології та зацікавлених лікарів різних спеціальностей, у переважній більшості – педіатрів, зі всіх куточків країни.

    Яскрава лекція по грудному вигодовуванню професора Сергія Українцева (Росія), сучасні уявлення про діагностику, лікування та профілактику захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей від завідувача єдиної в країні кафедри дитячої гастроентерології та нутріціології ХМАПО професора Ольги Бєлоусової та її колег доцента Олени Шутової і доцента Ірини Солодовніченко, дискусії довкола проблем вигодовування здорової дитини та дитини із харчовою алергією – далеко не повний опис подій першого дня конференції.

    Професор Єлизавета Шунько, доцент Олена Костюк, професор із Вінниці Ольга Яблонь та дитячий хірург із Одеси Іона Даланян провели секцію, присвячену окремим питанням гатроентерології та нутритивної підтримки в неонатальній практиці. Не зважаючи на ранок вихідного дня, секція зібрала повний зал зацікавлених лікарів.

  Цього разу Українську Академію Педіатрії приймала найбільша приватна клініка м. Одеса Medical Hub Odrex, технічне оснащення якої забезпечило можливість постійної онлайн трансляції конференції. Записи лекцій на сторінці клініки у соціальній мережі Фейсбук вже зібрали понад 7 тисяч переглядів!

    Українська Академія Педіатрії продовжує єднати довкола себе прогресивних лікарів-педіатрів, фахівців інших спеціальностей, які надають допомогу дітям та зацікавлені у безперервному професійному розвитку!

    В межах заходу, також відбувся тренінг для лікарів з питань вакцинації. Вже традиційно лідером та активним організатором таких шкіл та тренінгів є Федір Лапій.

    Яка ситуація з вакцинацією в Україні? Які є вакцини? Чому трапляються несприятливі події під час вакцинації і як на них реагувати? Як зробити вакцинальну сесію та вакцинувати дитину із відставанням від календаря щеплень? На ці та інші питання відповідали у доповідях та під час жвавої дискусії Федір Лапій та Віра Сем’янчук, доцент кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету.

    Закінчився тренінг блискучим майстер-класом заступника директора з медичної роботи Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Дмитра Самофалова, який вчив слухачів, як надавати допомогу при невідкладних станах, які можуть виникнути під час вакцинації.

    Про те, наскільки цікава та важлива тематика тренінгу для лікарів, свідчить той факт, що в суботу, у другій половині дня за власним бажанням та без будь-якого адміністративного тиску в аудиторії зібралося понад 100 лікарів-педіатрів та інших фахівців.

    Завершився тренінг обговоренням планів на майбутнє. Школа вакцинації вже у вересні у Львові на форумі для педіатрів УАП розшириться складними клінічними випадками, а лекція з невідкладних станів перетвориться на справжнє оволодіння практичними навичками в невеличких групах. Ідея отримала активну підтримку молодих лікарів. Скоро розпочнеться реєстрація на наступні заходи!