7-й EAPS Конгрес

Кожних два роки три найбільших педіатричних асоціації Європи EAP, ESPNIC та ESPR організовують найбільший науково-практичний захід для педіатрів. Так з 30 жовтня до 3 листопада, в Парижі відбувався 7-й EAPS Конгрес, який об’єднав більше 300 тис. лікарів з усіх куточків світу, а не лише Європи. В Конгресі від Української Академії Педіатрії взяли участь Олексій Риков, Іванна Романкевич, Станіслава Гапонова, Анна Дрох, Віра Семянчук та Ярослав Семкович. З кожним разом представники з України все активніше беруть участь у Конгресі і це не лише професори та викладачі університетів, а й практичні лікарі з різних регіонів нашої країни. На Конгресі активно обговорювались актуальні питання педіатрії та неонатології, проте цього року найбільший акцент робився на спілкування лікаря з маленьким пацієнтом та його сім’єю, необхідність розуміння потреб дитини та вплив батьків на здоров’я своїх дітей. Приємно усвідомлювати, що вперше наші колеги працювали і як модератори на секційних засіданнях Конгресу, а саме професор Маргарита Гончар (Харків), Олексій Риков (Київ) та Іванна Романкевич (Київ).

Особливими моментами Конгресу стали моменти спілкування з іноземними колегами, після яких було зрозуміло, що нас сприймають вже зовсім по іншому, нас впізнають і питають нашої думки.

7-й EAPS Конгрес 2018 залишив приємні враження та надії на активну учась УАП та України в педіатричній спільноті Європи.